РАДИ ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

РІШЕННЯ

Справа "Старигін проти України"

(Заява N 10347/07)

13 жовтня 2011 року

Стислий виклад.

30 квітня 1998 року заявник звернувся до Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим з позовом до прокуратури Автономної Республіки Крим і військового комісаріату Автономної Республіки Крим про відшкодування шкоди, завданої стверджуваним незаконним кримінальним переслідуванням.

У період з 10 січня 1999 року до 5 вересня 2001 року провадження за позовом заявника було зупинено до вирішення кримінальної справи, порушеної щодо нього.

Після поновлення 15 листопада 2001 року розгляду позову заявника остаточне рішення у цій справі було прийнято Верховним Судом України 7 листопада 2006 року.

Таким чином, тривалість провадження у цивільній справі заявника становила вісім з половиною років.

До Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд) заявник скаржився за п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) на несумісність тривалості провадження у його справах з вимогою "розумного строку". Також він скаржився за ст. 2 і ст. 5 Конвенції, п. 1 ст. 6 та ст. 13 Конвенції щодо інших питань.

З огляду на обставини справи, а саме тривалий розгляд цивільної справи судами Європейський суд встановив порушення п. 1 ст. 6 Конвенції в зв'язку з незабезпеченням національними судами розгляду справи в розумний строк.

РОЗГЛЯНУВШИ СПРАВУ, СУД ОДНОГОЛОСНО

"1. Оголошує скаргу стосовно надмірної тривалості цивільного провадження прийнятною, а решту заяви - неприйнятною;

2. Постановляє, що у цій справі мало місце порушення пункту 1 статті 6 Конвенції".

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали