РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ

Справа "Жуковський проти України"

(Заява N 31240/03)

3 березня 2011 року

Стислий виклад.

4 жовтня 2001 заявнику було пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину на території Російської Федерації (Республіка Саха, м. Якутськ).

У подальшому кримінальна справа за обвинуваченням заявника розглядалась апеляційним судом Черкаської області (далі - апеляційний суд), який 22 лютого 2002 року, зважаючи на брак фінансування для оплати проїзду та забезпечення житлом свідків з Російської Федерації, використав механізм міжнародної правової допомоги та доручив відповідним російським органам провести допит свідків на території Російської Федерації.

29 липня 2003 року апеляційний суд визнав заявника винним у вчиненні злочину, посилаючись головним чином на матеріали кримінальної справи, отримані від відповідних російських органів, та на свідчення свідків, отримані під час допитів на території Російської Федерації.

Остаточне рішення у справі заявника було ухвалено Верховним Судом України 18 листопада 2003 року.

До Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд) заявник скаржився за пп. 1, 2 та підп. (b) та (d) п. 3 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) на несправедливість провадження та відсутність можливості допитати свідків у його справі або вимагати, щоб їх допитали.

Європейський суд визнав порушення п. 1 та підп. (b) п. 3 ст. 6 Конвенції, оскільки заявника було засуджено здебільшого на підставі свідчень свідків, жоден з яких не був присутнім під час провадження в суді в Україні і яких заявник не мав можливості безпосередньо допитати.

РОЗГЛЯНУВШИ СПРАВУ, ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД ОДНОГОЛОСНО:

"1. Приєднує до розгляду по суті заперечення Уряду та відхиляє його після цього розгляду;

2. Оголошує решту заяви прийнятною;

3. Постановляє, що у цій справі мало місце порушення пункту 1 та підпункту d пункту 3 статті 6 Конвенції".

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали