МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.05.2011 р. N 5335/0/14-11/18

Федерації професійних спілок України
майдан Незалежності, 2,
м. Київ, 01012

У Міністерстві соціальної політики розглянуто ваше звернення, надіслане на адресу Кабінету Міністрів України, стосовно надання матеріального забезпечення застрахованим особам, які працюють на підприємствах, проти яких порушено справу про банкрутство, та повідомляємо наступне.

Державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюють спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади відповідно до базових законів з питань соціального страхування.

Відповідно до пункту 25 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 389/201 (Положення N 389/2011), Мінсоцполітики здійснює державний нагляд у сферах загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, у частині забезпечення відповідності чинному законодавству рішень правлінь Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у тому числі погодження структур органів цих фондів, граничної чисельності працівників, схем їх посадових окладів, видатків на адміністративно-господарські витрати фондів.

У зв'язку із зверненнями з вищезазначеного питання від страхувальників-роботодавців, відносно яких порушено провадження у справі про банкрутство, у Міністерстві 21 квітня 2011 року було проведено нараду за участю представників Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд).

Протокольним рішенням від 21 квітня 2011 року Міністерство соціальної політики у порядку державного нагляду зобов'язало виконавчу дирекцію Фонду до 30 квітня 2011 року підготувати та надіслати робочим органам Фонду роз'яснення щодо застосування статті 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон) стосовно надання матеріального забезпечення застрахованим особам, які працюють на підприємствах, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Листом Фонду від 29 квітня 2011 року N 01-06-1064 до Мінсоцполітики надіслано на узгодження проект Тимчасового порядку забезпечення надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам, які працюють (перебувають у трудових відносинах) на підприємствах та у суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, проти яких порушено провадження у справі про банкрутство (далі - Порядок).

З метою врегулювання проблемних питань, які виникли під час опрацювання зазначеного Порядку, 12 травня 2011 року відбулась нарада за участю представників Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Протокольним рішенням від 12 травня 2011 року виконавчій дирекції Фонду доручено до 20.05.2011 надати на розгляд Мінсоцполітики проект Порядку з урахуванням отриманих пропозицій та зауважень.

Крім того, вирішено підтримати пропозицію спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, надану листом від 29.04.2011 N 526, про розгляд на правлінні Фонду питання щодо надання до внесення змін в законодавство дозволу підприємствам-банкрутам здійснювати виплати як і іншим підприємствам відповідно до Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 22.12.2010 N 26.

На виконання п. 3 протоколу N 1 від 12.05.2011 року наради з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування, Пенсійним фондом України, яка відбулася у Міністерстві соціальної політики України, Виконавчою дирекцією Фонду підготовлено проект постанови правління Фонду "Про надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у разі порушення провадження у справі про банкрутство страхувальників-роботодавців". Зазначений проект постанови буде винесено для розгляду на найближчому засіданні правління Фонду.

 

Заступник Міністра -
керівник апарату

В. Коломієць

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали