Тлумачення ПКТ-10
Державна допомога: відсутність конкретного зв'язку з операційною діяльністю

Посилання

• МСБО 8 "Облікові політики, зміни в облікових політиках та помилки";

• МСБО 20 "Облік державних грантів і розкриття інформації про державну допомогу" ().

Проблема

1. У деяких країнах державну допомогу суб'єктам господарювання можуть спрямовувати на заохочення або довгострокову підтримку господарської діяльності в певних регіонах чи секторах промисловості. Умови для одержання такої допомоги можуть не бути пов'язані з конкретною операційною діяльністю суб'єкта господарювання. Прикладом такої допомоги є передача державою ресурсів суб'єктові господарювання, який:

а) здійснює діяльність у певній галузі;

б) продовжує діяльність у нещодавно приватизованій галузі, або

в) починає чи продовжує вести свій бізнес у малорозвинених регіонах.

2. Проблема полягає в тому, чи є така державна допомога "державним грантом", на який поширюється сфера застосування МСБО 20 (), а отже, чи треба її обліковувати відповідно до цього Стандарту.

Консенсус

3. Державна допомога суб'єктам господарювання відповідає визначенню державних грантів, наведеному в МСБО 20 (), навіть якщо немає умов, конкретно пов'язаних з операційною діяльністю суб'єкта господарювання, крім вимоги функціонувати у певних регіонах чи секторах промисловості. Отже, такі гранти не слід прямо відображати за кредитом власного капіталу.

Дата консенсусу

Січень 1998 р.

Дата набрання чинності

Це Тлумачення набирає чинності 1 серпня 1998 р. Зміни в облікових політиках слід відображати відповідно до МСБО 8.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали