ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЛЬВОВА

ВИРОК

26.05.2011 р.

 Справа N 1-248/11

26 травня 2011 року Шевченківський районний суд м. Львова в складі головуючого - судді Свірідової В. В., при секретарі - Дмитраш І. І. (за участю прокурора - Поліщук В. П.), розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, інваліда 3 групи, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, приватного підприємця, зареєстрованого та проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_5, раніше несудимого пост. 172 ч. 2 КК України, установив:

Підсудний ОСОБА_1, будучи зареєстрованим як приватний підприємець, здійснюючи підприємницьку діяльність по наданню послуг з автомийки та шиномонтажу у орендованому приміщенні в м. Львові, вул. Промислова, 25 в порушення вимог ст. ст. 43, 45, 46 Конституції України, ст. ст. 2, 51, 21, 22, 24, 29, 50, 54, 94, 95 Кодексу законів про працю України, ст. ст. 1, 5, 12, 15 Закону України "Про оплату праці", прийняв на постійну роботу без належного оформлення майником транспортних засобів ОСОБА_3, ОСОБА_4 та неповнолітнього ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_6, які фактично працювали з 1 березня 2011 року, ОСОБА_6, який фактично працював з лютого 2011 року та ОСОБА_7, який фактично працював з вересня 2009 року, яким виплачував заробітну плату " в конвертах" без сплати податків та інших загальнообов'язкових відрахувань, і на яких не поширювались гарантії, передбачені законодавством про працю та соціальне забезпечення.

Вказаними діями ОСОБА_1 грубо порушив законодавство про працю в частині забезпечення прав ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та неповнолітнього ОСОБА_5 на соціальний захист, передбачених Конституцією України, Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням", що виключає право на забезпечення їх у разі повної, часткової, або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках, передбачених Законом.

Підсудний ОСОБА_1 в судовому засіданні свою винуватість у скоєному визнав повністю та пояснив, що здійснює підприємницьку діяльність по наданню послуг з автомийки та шиномонтажу у орендованому приміщенні в м. Львові, вул. Промислова, 25. У нього дійсно працювали без оформлення трудової угоди ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_3, ОСОБА_5. Про те, що ОСОБА_5 був неповнолітнім йому відомо не було. На даний час ці особи не працюють. У вчиненому щиро розкаюється.

Крім повного визнання підсудним своєї вини, його винуватість у вчиненні злочину повністю і об'єктивно стверджується зібраними в ході досудового слідства доказами, які зазначені в обвинувальному висновку. Фактичні обставини справи, підтверджуються цими доказами, не оспорюються в судовому засіданні ні підсудним, ні іншими учасниками судового розгляду.

Дії підсудного слід вірно кваліфікувати за ч. 2 ст. 172 КК України, оскільки підсудний своїми умисними діями грубо порушив законодавство про працю, вчинене відносно неповнолітнього.

Обираючи міру покарання ОСОБА_1 суд враховує тяжкість вчиненого злочину, обставини справи, особу підсудного, який є інвалідом 3 групи, має на утриманні неповнолітню дитину, який вперше притягується до кримінальної відповідальності, щире каяття його у скоєному, що є пом'якшуючими покарання обставинами, позитивно характеризується за місцем проживання, вважає, що міру покарання слід обрати в межах санкції частини статті за якою кваліфіковано злочин у виді штрафу.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд засудив:

ОСОБА_1 визнати винним за ст. 172 ч. 2 КК України та обрати покарання у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.).

Запобіжний захід засудженому - підписку про невиїзд скасувати після вступу вироку в законну силу.

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Львівської області протягом 15 діб через Шевченківський районний суд м. Львова.

Вирок над. в нар. кім. в 1 екз.

 

Суддя

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали