Додаткова копія: У справі за скаргою на рішення кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 11.08.2017 про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту

ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ

РІШЕННЯ

від 30 листопада 2017 року N XI-014/2017

У справі за скаргою на рішення кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 11.08.2017 про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у складі заступників голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури - Місяця А. П. та Крупнової Л. В., секретаря Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури - Котелевської К. В., членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури - Вишаровської В. К., Ульчака Б. І., Приходька О. І., Мельченка В. І., Василевської О. А., Чундак М. В., Соботника В. Й., Мягкого А. В., Кострюкова В. І., Чернобай Н. Б., Одновола В. К., Дуліч Т. В., Волчо В. В., Подольної Т. А., Прокопчука О. М., Кравченка А. В., Притули О. Б., Тарасової А. М., Дімчоголо М. І., Дроботущенко Т. О., Усманова М. А., Кузьмінського О. О., розглянувши у відкритому засіданні скаргу ОСОБА_ на рішення кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 11.08.2017 про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту, встановила:

До Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури звернувся ОСОБА_ зі скаргою на рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 11 серпня 2017 року про затвердження результатів складання кваліфікаційного іспиту та відмову у видачі свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту.

Скаржник просить скасувати оскаржуване рішення кваліфікаційної палати КДКА Полтавської області і ухвалити рішення, яким зобов'язати кваліфікаційну палату КДКА Полтавської області провести повторний письмовий кваліфікаційний іспит у найближчий час проведення такого іспиту.

Заслухавши доповідача - заступника голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Місяця А. П., перевіривши матеріали справи, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури встановила наступне.

Як вбачається з матеріалів особової справи скаржника, в них наявні рішення кваліфікаційної палати КДКА Полтавської області, якими, зокрема, скаржника було допущено до складання письмового іспиту, а також рішення КДКА Полтавської області і протокол її засідання від 11 серпня 2017 року, якими відмовлено у видачі ОСОБА_ свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту. Також в матеріалах особової справи містяться відповіді скаржника на письмові завдання іспиту, відомість з оцінювання результатів складання кваліфікаційного іспиту із оцінкою 60 (шістдесят) балів.

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури вважає, що зазначені скаржником у скарзі мотиви незаконності та необґрунтованості оскаржуваного рішення необхідно взяти до уваги, так як всупереч положенням пп. 13.5 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затверджених рішенням Ради адвокатів України від 17.12.2013 N 270, із наступними змінами та доповненнями (надалі - Порядок), скаржнику для виконання перших трьох завдань письмового іспиту не були надані фабули справ із зазначенням видів процесуальних документів, які мали бути складені скаржником, або матеріали (судові рішення, інші документи), необхідні для виконання завдань.

Таким чином, посилання скаржника на порушення з боку кваліфікаційної палати КДКА Полтавської області вищезазначеного Порядку є справедливими, і могли вплинути на якість виконання ним завдань обраного білету письмового кваліфікаційного іспиту.

Враховуючи, що максимальна оцінка за одне виконане завдання письмового іспиту у відповідності до положень п. 13.9 Порядку складає 30 балів, а мінімальною кількістю балів, яка дозволяє ухвалити рішення про допуск до складання усного іспиту є 80 балів, то відмінне виконання навіть трьох завдань могло дозволити скаржнику набрати необхідну кількість балів для його подальшого допуску до складання усного іспиту.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 9 (Закон N 5076-VI) та 52 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Закон N 5076-VI), Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури вирішила:

1. Скаргу ОСОБА_ задовольнити.

2. Рішення кваліфікаційної-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 11.08.2017 про відмову у видачі свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту ОСОБА_, - скасувати.

3. Зобов'язати кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Полтавської області провести для ОСОБА_ повторний письмовий кваліфікаційний іспит у найближчий час проведення такого іспиту.

4. Секретарю Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про прийняте рішення повідомити заінтересованих осіб.

5. Матеріали кваліфікаційної справи повернути до КДКА регіону.

Рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржене до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

 

Заступник Голови Вищої
кваліфікаційно-дисциплінарної
комісії адвокатури

А. П. Місяць

Секретар Вищої
кваліфікаційно-дисциплінарної
комісії адвокатури

К. В. Котелевська
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали