УГОДА
щодо взаємного прийняття сертифікатів сертифікації персоналу між сторонами, що підписали Багатосторонню Угоду, та Національним агентством з акредитації України

25 листопада 2009 року

Неофіційний переклад.

Преамбула

Європейська кооперація з акредитації, в подальшому - ЕА, є співробітництвом національно визнаних органів з акредитації в Європі. Кожен з цих органів разом з акредитованими ними органами та їх діяльністю складає національно визнану схему органу з акредитації з оцінювання.

Офіційно визнана схема акредитації для сертифікації персоналу в Україні включає Національне агентство з акредитації України, в подальшому - НААУ, акредитовані ним органи з сертифікації персоналу та їх діяльність.

На основі діючої програми співробітництва, кількість членів ЕА - органів з акредитації, від імені системи акредитації сертифікації персоналу, за які вони відповідають, вступили в багатосторонню угоду щодо взаємного прийняття сертифікатів, виданих акредитованими органами з сертифікації, що базується на взаємному визнанні технічної еквівалентності дії їх схем акредитації для сертифікації персоналу. Ці члени ЕА - органи надалі згадуються як сторони Багатосторонньої Угоди ЕА для сертифікації персоналу.

Як передумова для підписання цієї Угоди, члени ЕА - органи з акредитації та НААУ уклали Контракт про співробітництво, який має на меті встановлення взаємної довіри.

Основними елементами програми встановлення взаємної довіри є:

- обмін інформацією щодо розвитку та роботи ЕА і національно визнаних схем акредитації їх органів з акредитації - членів, з однієї сторони, та НААУ, з іншої сторони;

- участь в засіданнях Генеральної Асамблеї ЕА;

- участь в засіданнях Технічних комітетів ЕА та робочих груп з метою обговорення питань, пов'язаних з сертифікацією персоналу в різних технічних областях;

- взаємне повторне оцінювання з інтервалом в 4 роки;

- розповсюдження в НААУ інформації щодо результатів оцінювання та повторного оцінювання органів з акредитації - членів ЕА, які проводяться в межах Багатосторонньої Угоди ЕА.

Сторони Багатосторонньої Угоди ЕА для сертифікації персоналу, представлені Головою Ради Багатосторонньої Угоди ЕА,

та

НААУ, представлене Головою,

вступають в наступну Угоду на основі Контракту про співробітництво, що було укладено між національно визнаними органами з акредитації, що є учасниками ЕА, та НААУ.

Угода

1. Сторони Багатосторонньої Угоди ЕА для сертифікації персоналу та НААУ будуть:

(i) визнавати дію їх національно визнаних схем акредитації, що відповідають доречним стандартам серії ISO/IEC 17000 та документам ЕА щодо використання цих стандартів, як еквівалентних;

(ii) приймати на рівній основі сертифікати, видані їх акредитованими органами з сертифікації;

(iii) сприяти прийняттю сертифікатів, виданих їх акредитованими органами з сертифікації, усіма користувачами в своїх країнах;

(iv) розглядати усі скарги, що стосуються сертифікатів, виданих їх акредитованими органами з сертифікації;

(v) інформувати один одного в найкоротше можливий строк щодо важливих змін, які трапились або траплятимуться в статусі та/або в практичній діяльності своїх власних органів з акредитації та системах.

2. Розширення Багатосторонньої Угоди ЕА для наступної національно визнаної схеми акредитації або видалення будь-якої сторони ЕА не змінить строки цієї Угоди.

3. Укладання подальшої угоди між ЕА та національно визнаною схемою акредитації, яка не діє в ЕА, або між ЕА та іншою регіональною асоціацією схем акредитації, не змінює строки цієї Угоди. Така угода не означає будь-яку відповідальність або визнання з боку НААУ сертифікатів, виданих органами з сертифікації, пов'язаних зі стороною, з якою така угода була укладена, або еквівалентність діяльності НААУ та національних схем акредитації, які є сторонами такої угоди.

4. Угода повинна бути визнана такою, що не має юридичної сили, якщо Контракт про співробітництво, на яку є посилання в преамбулі, закінчиться.

5. До цієї Угоди можуть бути внесені зміни письмово в будь-який час за згодою сторін.

6. У випадку суперечок питання має бути направлено до Генеральної асамблеї ЕА для прийняття рішення.

7. Ця Угода набирає чинності негайно після підписання від імені Ради Багатосторонньої Угоди ЕА та НААУ.

 

За сторони ЕА
Сертифікація персоналу

За НААУ

Томас Факлам

Д. Зоргач

Голова Ради Багатосторонньої Угоди

Голова НААУ

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали