МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.02.2012 р. N 3303-04/6172-12

Військовій частині 2428 Державної прикордонної служби України
м. Київ, Солом'янський район, вул. Народна, буд. 54-а, к. 204, 03110

Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку), керуючись пунктами 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядком здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти "послуги з передавання даних і повідомлень (телекомунікаційних послуг по наземним (проводовим) каналам зв'язку та супутниковим каналам зв'язку)", передбаченої річним планом на 2012 рік військовою частина 2428 Державної прикордонної служби України (далі - Замовник) за процедурою "закупівля в одного учасника" у ПрАТ "ДАТАГРУП".

I. Підстава здійснення моніторингу: лист-звернення Замовника від 10.02.2012 N 64/201, зареєстрований в Мінекономрозвитку за N 12/20756-12 від 15.02.2012.

II. Дата початку здійснення моніторингу: 16.02.2012.

III. Вид моніторингу: за обґрунтованим зверненням замовника.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування Замовником процедури закупівлі в одного учасника відповідно до абзацу 3 пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Згідно обґрунтування застосування процедури в одного учасника Замовник має намір здійснити закупівлю послуг з передавання даних і повідомлень (телекомунікаційних послуг по наземним (проводовим) каналам зв'язку та супутниковим каналам зв'язку) за кошти державного бюджету у Приватного акціонерного товариства "ДАТАГРУП" (далі - Учасник) на підставі пункту 5 частини другої статті 39 Закону, а саме потреба здійснити додаткову закупівлю у того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами або послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням.

В якості документального підтвердження наявності умов застосування процедури закупівлі в одного учасника Замовником надано експертний висновок науково-дослідного інституту Системних технологій Національного технічного університету України "Київський Політехнічний інститут" від 09.02.2012 N 02-12/5 (далі - експертний висновок). Завданням цієї експертизи була оцінка та обґрунтування можливості застосування процедури закупівлі в одного учасника послуг з передавання даних і повідомлень (телекомунікаційних послуг по наземним (проводовим) та супутниковим каналам зв'язку).

Відповідно до експертного висновку військовою частиною 2428 у 2011 році укладено договір від 28.02.2011 N 38-11 з ПрАТ "ДАТАГРУП" на закупівлю послуг з передавання даних і повідомлень.

Крім того, в експертному висновку вказано, що телекомунікаційні послуги волоконно-оптичної мережі та космічної мережі, які надаються ПрАТ "ДАТАГРУП", дозволили інтегрувати всі види інформаційних потоків (передачу даних, голосовий зв'язок (як відкритий, так і захищений), в цілодобовому режимі забезпечили передачу інформації до центрального сховища даних від комплексів автоматизації прикордонного контролю "Гарт-1/П" з 230 пунктів пропуску на державному кордоні та від комплексів автоматизації прикордонної служби "Гарт-3/П", встановлених в 170 відділах прикордонної служби, а також забезпечити передачу в системі висвітлення надводної обстановки, проведення відеоконференцій між органами та підрозділами охорони державного кордону, об'єднання телефонних відомчих мереж органів та підрозділів Держприкордонслужби.

Розроблені ПрАТ "ДАТАГРУП" спеціальні тарифи є обґрунтованими та економічно вигідними, відповідають кон'юнктурі ринку і враховують постійно зростаючий об'єм прийнятої-переданої інформації при використанні голосового зв'язку та передачі даних.

Так, у експертному висновку зазначено, що аналіз матеріалів, поданих на експертизу, свідчить про наявність підстав щодо закупівлі послуг з передавання даних і повідомлень у ПрАТ "ДАТАГРУП" з метою уніфікації, стандартизації та забезпечення сумісності з наявними технологіями та послугами шляхом застосування процедури закупівлі в одного учасника, що, у свою чергу, дозволить уникнути низки негативних наслідків, таких як: порушення в обміні інформацією в інформаційно-телекомунікаційній мережі Держприкордонслужби, невідповідність телекомунікаційних послуг, що можуть надаватись іншими операторами, потреби побудови волоконно-оптичних ліній прив'язки до вузлів зв'язку інших операторів, що, в свою чергу, потребуватиме значного збільшення витрат державних коштів.

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами інформації та матеріалів, зокрема, експертного висновку, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що наявні підстави, передбачені пунктом 5 частини другої статті 39 Закону, для застосування процедури закупівлі в одного учасника.

VII. Додаткова інформація:

Пунктом 2.14 Порядку (Порядок N 155) визначено, що замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

Відповідно до пункту 2.15 Порядку (Порядок N 155) у разі коли за результатами моніторингу закупівлі за зверненням замовника з певних питань не виявлено порушень законодавства у сфері державних закупівель, моніторинг закупівлі за ініціативою Мінекономрозвитку з цих питань надалі не здійснюється.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та
державного замовлення
Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали