МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.03.2012 р. N 3303-04/8697-12

Військовій частині 2428 Державної прикордонної служби України
м. Київ, Солом'янський район, вул. Народна, буд. 54-а, к. 204, 03110

Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку), керуючись пунктами 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядком здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти "апаратури радіо- і телевізійної передавальної (спеціальної комплексної інформаційно-телекомунікаційної апаратної на базі вантажного автомобіля підвищеної прохідності)", передбаченої річним планом на 2012 рік військовою частина 2428 Державної прикордонної служби України (далі - Замовник) за процедурою "закупівля в одного учасника" у ПрАТ "ДАТАГРУП".

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац другий пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-звернення Замовника від 29.02.2012 N 64/288, зареєстрований в Мінекономрозвитку за N 12/26856-12 від 01.03.2012)

II. Дата початку здійснення моніторингу: 05.03.2012.

III. Вид моніторингу: за обґрунтованим зверненням замовника.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування Замовником процедури закупівлі в одного учасника відповідно до абзацу 3 пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Згідно обґрунтування застосування процедури в одного учасника Замовник має намір здійснити закупівлю апаратури радіо- і телевізійної передавальної (спеціальної комплексної інформаційно-телекомунікаційної апаратної на базі вантажного автомобіля підвищеної прохідності) за кошти державного бюджету у ПрАТ "ДАТАГРУП" (далі - Учасник) на підставі пункту 5 частини другої статті 39 Закону, а саме потреба здійснити додаткову закупівлю у того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами або послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням.

В якості документального підтвердження наявності умов застосування процедури закупівлі в одного учасника Замовником надано експертний висновок науково-дослідного інституту Системних технологій Національного технічного університету України "Київський Політехнічний інститут" від 23.02.2012 N 02-12/8 (далі - експертний висновок). Завданням цієї експертизи була оцінка можливості застосування процедури закупівлі в одного учасника апаратури радіо- і телевізійної передавальної (спеціальної комплексної інформаційно-телекомунікаційної апаратної на базі вантажного автомобіля підвищеної прохідності).

Відповідно до експертного висновку у період з 2008 по 2011 роки виготовлено та прийнято на озброєння 6 зазначених апаратних, розроблених та виготовлених Учасником за технічним завданням Замовника, та які призначені для забезпечення керівництва органів Держприкордонслужби, їх ситуаційних груп у польових умовах надійним зв'язком та обробкою інформації в умовах ускладнення обстановки, під час виникнення надзвичайних ситуацій, виконання інших правоохоронних функцій на державному кордоні.

Постачальник ПрАТ "ДАТАГРУП" є розробником та виробником вищезазначених апаратних, володіє технічними умовами на виробництво та набув великого досвіду з питань виготовлення, ремонту, оперативного та ефективного технічного супроводження.

Зміна розробника і постачальника при такому складному комплексі функцій може призвести до невідповідності вимогам взаємозаміни та сумісності з наявними системами та пов'язаними із його застосуванням послугами, що, в свою чергу, може призвести до низки негативних наслідків, таких як:

1) значні додаткові витрати бюджетних коштів та затрати часу на інтеграцію комплексу інших виробників до діючої інформаційно-телекомунікаційної мережі;

2) значні додаткові витрати коштів на перепідготовку персоналу;

3) можливе значне зниження ефективності роботи мережі Держприкордонслужби, що негативно вплине на якість виконання її основних функцій.

Крім того, у експертному висновку вказано, що у зв'язку з вищезазначеними обставинами підтверджується наявність підстав для застосування процедури закупівлі в одного учасника - ПрАТ "ДАТАГРУП" - відповідно до вимог пункту 5 частини другої статті 39 Закону.

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами інформації та матеріалів, зокрема, експертного висновку, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що наявні підстави, передбачені пунктом 5 частини другої статті 39 Закону, для застосування процедури закупівлі в одного учасника.

VII. Додаткова інформація:

Згідно з пунктом 2.13 Порядку (Порядок N 155) висновок, наданий Мінекономрозвитку за результатами здійснення моніторингу закупівлі за зверненням замовника, має рекомендаційний характер і може бути самостійно врахований замовником під час проведення відповідної процедури закупівлі.

Пунктом 2.14 Порядку (Порядок N 155) визначено, що замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

Відповідно до пункту 2.15 Порядку (Порядок N 155) у разі коли за результатами моніторингу закупівлі за зверненням замовника з певних питань не виявлено порушень законодавства у сфері державних закупівель, моніторинг закупівлі за ініціативою Мінекономрозвитку з цих питань надалі не здійснюється.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та державного
замовлення Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали