МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.03.2012 р. N 3303-04/8216-12

Військовій частині 2428 Державної прикордонної служби України
м. Київ, Солом'янський район, вул. Народна, буд. 54-а, к. 204, 03110

Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку), керуючись пунктами 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядком здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти устаткування для автоматичного оброблення інформації (модернізація, ремонт та технічне супроводження програмно-технічних комплексів автоматизації прикордонного контролю "Гарт-1/П"), передбаченої річним планом на 2012 рік військовою частиною 2428 Державної прикордонної служби України (далі - Замовник) за процедурою "закупівля в одного учасника" у приватного акціонерного товариства "Банкомзв'язок" (далі - ПАТ "Банкомзв'язок").

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац другий пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-звернення Замовника від 24.02.2012 N 64/274, зареєстрований в Мінекономрозвитку за N 12/24877-12 від 27.02.2012).

II. Дата початку здійснення моніторингу: 28.02.2012

III. Вид моніторингу: за обґрунтованим зверненням замовника

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування Замовником процедури закупівлі в одного учасника відповідно до абзацу третього пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Згідно обґрунтування застосування процедури в одного учасника Замовник має намір здійснити закупівлю устаткування для автоматичного оброблення інформації (модернізація, ремонт та технічне супроводження програмно-технічних комплексів автоматизації прикордонного контролю "Гарт-1/П") за кошти державного бюджету у ПАТ "Банкомзв'язок" (далі - Учасник) на підставі пункту 5 частини другої статті 39 Закону, а саме потреба здійснити додаткову закупівлю у того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами або послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням.

Згідно з експертним висновком Інституту програмних систем Національної академії наук України від 21.02.2012 N 239/1-16 (далі - експертний висновок) завданням експертизи є оцінка та обґрунтування можливості застосування процедури закупівлі в одного учасника устаткування для автоматичного оброблення інформації (модернізація, ремонт та технічне супроводження програмно-технічних комплексів автоматизації прикордонного контролю "Гарт-1/П").

Відповідно до експертного висновку Замовником у 2011 році укладено державні контракти, за якими проводилась закупівля програмно-технічних комплексів у ПАТ "Банкомзв'язок" від 02.06.2011 N 19-11 та договори від 19.05.2011 N 80-416/2011/64-11, від 14.09.2011 N 231-416/2011/11-11, від 01.12.2011 N 344-416/2011.

Крім того, в експертному висновку вказано, що ПАТ "Банкомзв'язок" є розробником та виробником програмно-технічних комплексів "Гарт-1/П", підтвердженням чого є копія листа Мінпромполітики від 05.04.2011 N 14/3-1-2617, володіє деклараційними патентами, технічними умовами на виробництво та авторськими правами на основні складові комплексів (надані свідоцтва про реєстрацію авторських прав на твір, де службовим твором є саме комп'ютерні програми) та за весь час виробництва, постачання та супроводження набуло великого досвіду з питань впровадження, ремонту та технічного супроводження (обслуговування) комплексів, побудови інформаційної системи державного масштабу та забезпечення її кваліфікованої, оперативної та надійної технічної підтримки.

На підставі укладених державних контрактів та договорів з ПАТ "Банкомзв'язок" на даний час функціонує 230 програмно-технічних комплексів прикордонного контролю "Гарт-1/П" для пунктів пропуску через державний кордон в органах охорони кордону.

Водночас, у експертному висновку вказано, що зміна постачальника вищезгаданого устаткування може призвести до закупівлі технічних засобів, які можуть не відповідати вимогам взаємозаміни та сумісності з наявними технічними засобами, що, як наслідок, може призвести до таких негативних наслідків як значні додаткові витрати коштів та часу на організацію учбового процесу та перепідготовку діючого експлуатуючого персоналу, неминуче і не прогнозоване зниження ефективності і якості прикордонного контролю, утворення великих черг на державному кордоні тощо.

Так, у експертному висновку зазначено, що аналіз матеріалів, поданих на експертизу, свідчить про наявність підстав щодо закупівлі устаткування для автоматичного оброблення інформації (модернізація, ремонт та технічне супроводження програмно-технічних комплексів автоматизації прикордонного контролю "Гарт-1/П") за кошти державного бюджету у ПАТ "Банкомзв'язок" з метою уніфікації, стандартизації та забезпечення сумісності з наявними технологіями та послугами шляхом застосування процедури закупівлі в одного учасника, а також дасть змогу модернізувати (замінити) морально та технічно застаріле сервісне обладнання на сучасне програмно-технічне обладнання автоматизованих робочих місць "Інспектор" (стаціонарних, портативних), "Адміністратор", "Старший зміни" та загального (спеціального) програмного забезпечення.

Крім того, Державною цільовою правоохоронною програмою "Облаштування та реконструкція державного кордону" визначені завдання та заходи Державної прикордонної служби України на період до 2015 року. Метою цієї Програми є забезпечення облаштування державного кордону та його технічне оснащення відповідно до європейських стандартів та створення сприятливих умов для розвитку транскордонного співробітництва та використання транзитного потенціалу України. Указана Програма затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2007 N 831 "Про затвердження Державної цільової правоохоронної програми "Облаштування та реконструкція державного кордону" на період до 2015 року" та постановою Кабінету Міністрів України від 16.06.2010 N 447 "Про здійснення прикордонного контролю в період підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу".

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами інформації та матеріалів, зокрема, експертного висновку, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що наявні підстави, передбачені пунктом 5 частини другої статті 39 Закону, для застосування процедури закупівлі в одного учасника.

VII. Додаткова інформація:

Згідно з пунктом 2.13 Порядку (Порядок N 155) висновок, наданий Мінекономрозвитку за результатами здійснення моніторингу закупівлі за зверненням замовника, має рекомендаційний характер і може бути самостійно врахований замовником під час проведення відповідної процедури закупівлі.

Пунктом 2.14 Порядку (Порядок N 155) визначено, що замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

Відповідно до пункту 2.15 Порядку (Порядок N 155) у разі коли за результатами моніторингу закупівлі за зверненням замовника з певних питань не виявлено порушень законодавства у сфері державних закупівель, моніторинг закупівлі за ініціативою Мінекономрозвитку з цих питань надалі не здійснюється.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та державного
замовлення Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали