МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.03.2012 р. N 3304-04/9705-12

 

ПАТ "НАК "Нафтогаз України"
вул. Б. Хмельницького, 6, м. Київ, 01001

Копія:

ПАТ "Промінвестбанк"
пров. Шевченка, 12, м. Київ, 01001

Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) керуючись пунктами 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядком здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти носіїв інформації з записом (придбання ліцензій (прав користування) програмного забезпечення комплексної автоматизованої системи керування та послуг з налаштування програмного забезпечення (97 од.)) (оголошення N 198272 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" від 28.10.2011 N 129/5 (575/5)), проведеної ПАТ "НАК "Нафтогаз України" (далі - Замовник) за процедурою "відкриті торги".

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац третій пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-повідомлення щодо здійснення Уповноваженим органом моніторингу державних закупівель за власною ініціативою від 14.02.2012 N 3304-04/5192-12).

II. Дата початку здійснення моніторингу: 14.02.2012.

III. Вид моніторингу: за ініціативою Мінекономрозвитку.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: абзац четвертий, п'ятий та сьомий пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Рішення щодо обрання процедури "відкритих торгів" та затвердження документації конкурсних торгів на закупівлю носіїв інформації з записом (придбання ліцензій (прав користування) програмного забезпечення комплексної автоматизованої системи керування та послуг з налаштування програмного забезпечення (97 од.)) (далі - Документація) оформлено протоколом засідання комітету з конкурсних торгів Замовника від 28.10.2011 N 123.

Відповідно до пункту 2 "Інформація про замовника торгів" розділу I "Загальні положення" Стандартної документації конкурсних торгів для процедури закупівлі - відкриті торги, затвердженої наказом Мінекономіки від 26.07.2010 N 919, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.08.2010 за N 653/17948 (далі - Стандартна документація), замовник указує, зокрема адресу посадової особи, уповноважену здійснювати зв'язок з учасниками.

У пункті 3 "Інформація про предмет закупівлі" розділу I "Загальні положення" Стандартної документації передбачено, що замовник зазначає місце, кількість, обсяг поставки товарів (надання послуг, виконання робіт).

При цьому у Документації не зазначено адресу особи, уповноваженої Замовником здійснювати зв'язок з учасниками, кількість та обсяг товару, що є предметом закупівлі, що не відповідає пунктам 2 та 3 розділу I Стандартної документації.

Відповідно до реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів та протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів Замовника від 06.12.2011 N 123/02 до участі у процедурі закупівлі були подані наступні пропозиції конкурсних торгів:

N
п/п

Назва учасника

Цінова пропозиція, грн.

1

ТОВ "Софт-Рейтинг Консалт"

7475881,44

2

ТОВ "Конім Груп"

6959190,00

Згідно з протоколом оцінки пропозицій конкурсних торгів від 04.01.2012 N 123/03 до оцінки допущено пропозиції конкурсних торгів ТОВ "Софт-Рейтинг Консалт" та ТОВ "Конім Груп", а переможцем конкурсних торгів відповідно до додатка N 4 "Критерії та методика оцінки пропозицій конкурсних торгів" Документації за критерієм оцінки "ціна пропозиції конкурсних торгів (загальна вартість договору)", визначено ТОВ "Конім Груп" (ціна пропозиції становить 6959190,00 грн.).

Відповідно пункту 6 "Кваліфікаційні критерії до учасників" розділу III "Підготовка пропозицій конкурсних торгів" (далі - пункт 6 розділу III) Документації для підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації, які мають відповідні знання та досвід, учасник у складі пропозицій конкурсних торгів повинен надати оригінал довідки про наявність у штаті фахівців по кожному з функціональних напрямків, що будуть впроваджуватися в рамках виконання робіт та копії відповідних сертифікатів виробника програмного забезпечення, зокрема з напрямку "консультант з бюджету".

Водночас пропозиція конкурсних торгів ТОВ "Конім Груп" не містить копію відповідного сертифіката виробника програмного забезпечення за напрямком "консультант з бюджету" (надано сертифікат SAP за напрямком "спеціаліст з програмного забезпечення - SAP BusinessObjects Planning and Consolidation 75"), що не відповідає вимогам пункту 6 розділу III Документації.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 29 Закону у разі якщо пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів, замовник відхиляє таку пропозицію.

У частині четвертій та п'ятій статті 28 Закону встановлено, що замовник проводить оцінку пропозицій конкурсних торгів, які не було відхилено згідно з Законом та визначає переможця торгів з числа учасників, пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено.

Слід звернути увагу, що відхилення пропозиції конкурсних торгів у зв'язку з їх невідповідністю документації конкурсних торгів та відміна процедури закупівлі у зв'язку з тим, що до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників є обов'язком, а не правом Замовника.

Враховуючи вищевказане, Замовник повинен був відхилити пропозицію конкурсних торгів ТОВ "Конім Груп" на підставі пункту 3 частини першої статті 29 Закону та відмінити процедуру закупівлі згідно абзацу восьмого частини першої статті 30 Закону.

Відповідно до частини першої статті 10 Закону Замовник безоплатно оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Законом, інформацію про закупівлю, зокрема, оголошення про результати процедури закупівлі - після публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель, але не пізніш як за сім днів з дня укладання договору про закупівлю. Разом з тим відповідно до частини другої статті 10 Закону оголошення про результати процедури закупівлі обов'язково безоплатно публікується в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель у терміни, встановлені Законом, для оприлюднення відповідної інформації.

Крім того, згідно листа ДП "Зовнішторгвидав України" від 20.02.2012 N 24-557, станом на 20.02.2012 оголошення про результати процедури закупівлі для публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу Замовником не надавалися, при цьому Замовником надано укладений договір про закупівлю від 01.02.2012 N 0102/12-01Л.

Таким чином, Замовником порушено строки, встановлені Законом, щодо оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу та публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель оголошення про результати процедури закупівлі.

Абзацом п'ятим статті 30 Закону передбачено, що у разі порушення порядку публікації, передбаченого Законом, Замовник повинен був відмінити процедуру закупівлі.

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами розгляду матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку встановлено, що Замовником проведено вищевказану процедуру закупівлі з порушенням вимог частини четвертої та п'ятої статті 28, пункту 3 частини першої статті 29, абзаців п'ятого та восьмого статті 30 Закону.

VII. Рекомендації за результатами здійснення моніторингу:

За результатами здійсненого моніторингу Мінекономрозвитку рекомендує врахувати вищевикладені зауваження та вжити заходів щодо недопущення таких порушень у майбутньому при проведенні процедур закупівель.

VIII. Додаткова інформація

Правові наслідки вищевказаних дій та рішень Замовника визначаються відповідно до статті 43 Закону та статті 16414 Кодексу України про адміністративні порушення.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та державного
замовлення Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали