МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.03.2012 р. N 3304-04/11884-08

 

Службі автомобільних доріг у Львівській області Державного агентства автомобільних доріг України "Укравтодор"
вул. Володимира Великого, 54, м. Львів, 79053

Копія:

Державній казначейській службі України
вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601

Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку), керуючись пунктами 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядком здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти послуг з поточного (планово-попереджувального) ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення (оголошення N 232470 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" від 07.12.2011 N 146/7 (592/7)), проведеної Службою автомобільних доріг у Львівській області Державного агентства автомобільних доріг України "Укравтодор" (далі - Замовник) за процедурою "відкриті торги".

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац третій пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-повідомлення щодо здійснення Уповноваженим органом моніторингу державних закупівель за власною ініціативою від 27.02.2012 N 3304-04/7106-08)

II. Дата початку здійснення моніторингу: 28.02.2012

III. Вид моніторингу: за ініціативою Мінекономрозвитку

IV. Питання за якими здійснювався моніторинг: згідно абзаців четвертого, п'ятого та сьомого пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155)

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Відповідно до пункту 2 Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель, затвердженої наказом Мінекономіки від 26.07.2010 N 922, зареєстрованим в Мін'юсті від 06.08.2010 N 624/17919 (далі - Інструкція), колонки 1, 3 - 7 річного плану закупівель є обов'язковими для заповнення.

Пунктами 6 та 9 Інструкції встановлено, що у колонці 4 річного плану закупівель указується очікувана вартість предмета закупівлі в гривнях або іноземній валюті (якщо це передбачено законодавством) (цифрами та словами) із зазначенням податку на додану вартість, а у колонці 7 річного плану закупівель указується назва підрозділу (підрозділів) замовника (прізвище, ім'я, по батькові посадової особи/посадових осіб замовника), який (які) відповідальний (відповідальні) за підготовку документації конкурсних торгів.

Крім того, відповідно до форми річного плану закупівель, затвердженої наказом Мінекономіки від 26.07.2010 N 922, зареєстрованим в Мін'юсті від 06.08.2010 N 624/17919 (далі - Форма), річний план закупівель повинен містити відбиток печатки замовника.

При цьому всупереч пунктам 2, 6, 9 Інструкції та Формі у річному плані закупівель Замовника на 2011 рік (зі змінами), затвердженому протоколом засідання комітету з конкурсних торгів від 07.12.2011 N 53, не указано прізвище, ім'я, по батькові посадової особи (посадових осіб) замовника, який (які) відповідальний (відповідальні) за підготовку документації конкурсних торгів, очікувана вартість предмета закупівлі вказана без зазначення податку на додану вартість та відсутній відбиток печатки Замовника.

Рішення про застосування процедури відкритих торгів та затвердження документації конкурсних торгів на закупівлю послуг з поточного (планово-попереджувальний) ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення (далі - документація конкурсних торгів) оформлено протоколом засідання комітету з конкурсних торгів Замовника від 07.12.2011 N 53.

Відповідно до реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів та протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів Замовника від 10.01.2012 N 1 до участі у процедурі закупівлі були подані наступні пропозиції конкурсних торгів:

N п/п

Назва учасника

Ціна пропозиції, грн.

1

ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України" дочірнє підприємство "Львівський облавтодор"

159965000 грн.

2

ВАТ "Шляхове ремонтно-будівельне управління N 65"

164607847 грн.

Згідно з протоколом оцінки пропозицій конкурсних торгів від 18.01.2012 N 1 до оцінки допущено пропозиції конкурсних торгів ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України" дочірнє підприємство "Львівський облавтодор" та ВАТ "Шляхове ремонтно-будівельне управління N 65", а переможцем конкурсних торгів відповідно до пункту 1 розділу V "Критерії та методика оцінки пропозицій конкурсних торгів" документації конкурсних торгів за критеріями оцінки "Ціна" з максимальною кількістю балів 100 визначено ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України" дочірнє підприємство "Львівський облавтодор" (ціна пропозиції становить 159965000,00 грн.).

Пунктом 2 частини другої статті 22 Закону передбачено, що Замовник у документації конкурсних торгів визначає, зокрема спосіб документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством.

Абзацом другим підпункту 6.1 пункту 6 "Кваліфікаційні критерії до учасників" розділу III "Підготовка пропозиції конкурсних торгів" документації конкурсних торгів передбачено, що з метою документального підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону повинен надати, зокрема інформацію про наявність "Наявність обладнання та матеріально-технічної бази" згідно форми встановленої у додатку N 3 документації конкурсних торгів.

Відповідно до форми додатка N 3 документації конкурсних торгів учасник повинен надати інформацію про стан обладнання (нова машина, справний, поганий), а також наявну кількість обладнання.

Разом з тим ВАТ "Шляхове ремонтно-будівельне управління N 65" у складі пропозицій конкурсних торгів не надано інформацію щодо наявної кількості обладнання, що суперечить способу документального підтвердження відповідності учасника кваліфікаційному критерію "наявність обладнання та матеріально-технічної бази" визначеної Замовником у додатку N 3 документації конкурсних торгів.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 29 Закону у разі якщо пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів, замовник відхиляє таку пропозицію.

У частині четвертій та п'ятій статті 28 Закону встановлено, що замовник проводить оцінку пропозицій конкурсних торгів, які не було відхилено згідно з Законом та визначає переможця торгів з числа учасників, пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено.

Слід звернути увагу, що відхилення пропозиції конкурсних торгів у зв'язку з їх невідповідністю документації конкурсних торгів та відміна процедури закупівлі у зв'язку з тим, що до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників конкурсних торгів є обов'язком, а не правом Замовника.

Враховуючи вищевказане, Замовник повинен був відхилити пропозицію конкурсних торгів ВАТ "Шляхове ремонтно-будівельне управління N 65" на підставі пункту 3 частини першої статті 29 Закону та відмінити процедуру закупівлі згідно абзацу восьмого частини першої статті 30 Закону.

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами розгляду матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що Замовником проведено процедуру закупівлі з порушенням частини четвертої та п'ятої статті 28, пункту 3 частини першої статті 29, абзацу восьмого частини першої статті 30 Закону.

VII. Додаткова інформація

Правові наслідки вищевказаних дій та рішень Замовника визначаються відповідно до статті 43 Закону та статті 16414 Кодексу України про адміністративні порушення.

З огляду на зазначене Мінекономрозвитку інформує Замовника про подання даних матеріалів до правоохоронних органів у відповідності до пункту 22 статті 8 Закону.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та
державного замовлення
Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали