МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.03.2012 р. N 3303-04/11450-08

 

Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області Державної служби автомобільних доріг України
вул. Свободи, 77, м. Хмельницький, 29001

Копія:

Державній казначейській службі України
вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601

Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) відповідно до вимог пунктів 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядку здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти робіт з будівництва обходу м. Дунаївці на ділянці дороги Товсте - Дунаївці - Могилів-Подільський - державна дорога Н-03 Житомир - Чернівці (III черга) Службою автомобільних доріг у Хмельницькій області Державної служби автомобільних доріг України (далі - Замовник) за процедурою закупівлі в одного учасника - у товариства з обмеженою відповідальністю "Юнікобуд" (далі - ТОВ "Юнікобуд").

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац третій пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-повідомлення Мінекономрозвитку від 13.03.2012 N 3303-05/9282-08 та лист-звернення Замовника від 20.03.2012 N 467, зареєстрований в Мінекономрозвитку за N 08/37403-12 від 23.03.2012).

II. Дата початку здійснення моніторингу: 14.03.2012.

III. Вид моніторингу: за ініціативою Мінекономрозвитку.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування Замовником процедури закупівлі в одного учасника відповідно до абзацу третього пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Відповідно до протоколу засідання комітету з конкурсних торгів Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області Державної служби автомобільних доріг України від 21.02.2012 N 7 Замовником прийнято рішення, зокрема, про застосування процедури закупівлі в одного учасника.

В обґрунтуванні застосування процедури закупівлі в одного учасника Замовник вказав, що умовою застосування процедури закупівлі в одного учасника є пункт 3 частини другої статті 39 Закону, а саме: нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, зокрема, пов'язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам.

Перелік об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення у 2012 році та обсяги бюджетних коштів для їх фінансування, зокрема щодо будівництва автомобільної дороги в обхід м. Дунаївці на ділянці дороги Товсте - Дунаївці - Могилів-Подільський - державна дорога Н-03 Житомир - Чернівці затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.02.2012 N 92-р (Перелік N 92-р).

Згідно з листом голови Дунаєвецької районної державної адміністрації Хмельницької області від 06.02.2012 N 268-10/2012 на адресу адміністрації надходять численні звернення жителів вулиць Шевченка, Фрунзе, Жлоби, МТС, Суворова, Б. Хмельницького, Калініна в м. Дунаївці, по якій проходить автодорога національного значення Житомир - Чернівці.

По вказаній автодорозі цілодобово здійснюється рух великовагових транспортних засобів, які створюють нестерпні умови для проживання в розташованих поруч з дорогою житлових будинках. Автодорога, яка була побудована в 50-х роках минулого століття, не витримує сучасних навантажень. Від проходження важких фур та бензовозів в будинках утворились численні тріщини, окремі будинки знаходяться в аварійному стані.

З метою зняття соціальної напруги, яка виникла серед жителів м. Дунаївці, районна державна адміністрація зверталась до начальника Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області з проханням термінового вирішення питання відновлення на об'єкті будівництва автодороги в обхід м. Дунаївці.

Крім того, у листі УДАІ УМВС України у Хмельницькій області від 19.02.2012 N 5/51-2062 вказано, що через складність проходження траси (криві в плані, спуски, підйоми, численні перехрестя та примикання) вказана ділянка автомобільної дороги державного значення Н-3 Житомир - Чернівці по м. Дунаївці відноситься до аварійно-небезпечної. Стан існуючих тротуарів, а також їх відсутність на окремих ділянках створюють небезпеку для просування пішоходів вздовж автодороги. За даними ДАІ, на протязі 2011 року на вказаній ділянці дороги було скоєно 14 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло 9 осіб та 10 травмовано.

У зв'язку з цим УДАІ УМВС України у Хмельницькій області звернулось до начальника Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області з проханням вирішення в найкоротші терміни питання щодо відновлення робіт по будівництву автодороги в обхід м. Дунаївці.

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами аналізу матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що процедура закупівлі в одного учасника застосована Замовником за наявності підстав, передбачених пунктом 3 частини другої статті 39 Закону.

VII. Додаткова інформація:

Пунктом 3.14 Порядку (Порядок N 155) визначено, що копію висновку Мінекономрозвитку протягом двох робочих днів з дня його підписання надсилає Державній казначейській службі (обслуговуючому банку), а в разі необхідності разом з іншими матеріалами про виявлені порушення (у разі їх наявності) - до інших контролюючих та правоохоронних органів, органу оскарження.

Відповідно до пункту 3.15 Порядку (Порядок N 155) замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та державного
замовлення Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали