МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.04.2012 р. N 3303-04/12510-07

Пенсійному фонду України
вул. Бастіонна, 9, м. Київ, 01601

Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) відповідно до вимог пунктів 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядку здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти послуг з передавання даних і повідомлень (Телекомунікаційні послуги з забезпечення функціонування, обслуговування діючої корпоративної телекомунікаційної мережі передавання даних та обміну голосовим трафіком Пенсійного фонду України) Пенсійним фондом України (далі - Замовник) за процедурою закупівлі в одного учасника у Спільного українсько-німецького підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Інфоком" (далі - СП ТОВ "Інфоком").

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац другий пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-звернення Замовника від 05.03.2012 N 5314/14, зареєстрований в Мінекономрозвитку за N 07/29318-12 від 07.03.2012, та лист-відповідь Замовника від 27.03.2012 N 7119/14, зареєстрований в Мінекономрозвитку за N 07/40916-12 від 28.03.2012).

II. Дата початку здійснення моніторингу: 13.03.2012.

III. Вид моніторингу: за обґрунтованим зверненням замовника.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: наявність підстав для застосування Замовником процедури закупівлі в одного учасника відповідно до абзацу третього пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Відповідно до протоколу засідання комітету з конкурсних торгів Пенсійного фонду України від 01.03.2011 N 5 Замовником прийнято рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника на підставі пункту 5 частини другої статті 39 Закону, а саме: потреба здійснити додаткову закупівлю у того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами або послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням.

У пункті 6 обґрунтування застосування процедури в одного учасника від 02.03.2012 вказано, що корпоративна мережа передавання даних та корпоративна мережа обміну голосовим трафіком побудовані на базі Національної мультисервісної мережі передавання даних "УкрПак", оператором якої є СП ТОВ "Інфоком".

Згідно висновку Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору Національної академії наук України від 10.02.2012 N 161/10.02.2012-1 розширення та технічну підтримку мережі Пенсійного фонду України здійснювало СП ТОВ "Інфоком" на підставі договорів від 18.05.2003 N 3766 та від 27.07.2011 N 4910 (далі - висновок).

СП ТОВ "Інфоком" є оператором Національної мультисервісної мережі передавання даних "УкрПак", до місцевих вузлів якої підключені всі Головні вузли в м. Києві, 27 головних регіональних управлінь в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, 651 районне та міське управління Пенсійного фонду України.

Централізована система керування територіально розподіленою корпоративною мережею Пенсійного фонду України забезпечує: постійний контроль та підтримку працездатності і необхідної функціональності всіх вузлів доступу до корпоративної мережі, дистанційне конфігурування обладнання вузлів у разі виникнення збоїв в роботі системи.

У разі зміни виконавця послуг необхідно виконати роботи зі створення нової мережі та закупівлі обладнання. Вартість виконання цих робіт буде набагато перевищувати витрати існуючого виконавця на супроводження та модернізацію системи. Наслідком цього буде неефективне використання бюджетних коштів.

Крім того, у разі зміни виконавця послуг, буде необхідно припинити на тривалий час роботу усіх підрозділів Замовника у зв'язку з необхідністю переключення до мережі іншого виконавця та налагодження обладнання. Тобто буде припинено обслуговування майже 17 мільйонів пенсіонерів з відповідними соціальними та фінансовими наслідками.

Враховуючи викладене, Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору Національної академії наук України вважає, що наявні підстави для закупівлі телекомунікаційних послуг з забезпечення функціонування, обслуговування діючої корпоративної телекомунікаційної мережі передавання даних та обміну голосовим трафіком Пенсійного фонду України за процедурою в одного учасника відповідно до пункту 5 частини другої статті 39 Закону.

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами аналізу матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що процедура закупівлі в одного учасника застосована Замовником за наявності підстав, передбачених пунктом 5 частини другої статті 39 Закону.

VII. Додаткова інформація:

Згідно з пунктом 2.13 Порядку (Порядок N 155) висновок, наданий Мінекономрозвитку за результатами здійснення моніторингу закупівлі за зверненням замовника, має рекомендаційний характер і може бути самостійно врахований замовником під час проведення відповідної процедури закупівлі.

Пунктом 2.14 Порядку (Порядок N 155) визначено, що замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

Відповідно до пункту 2.15 Порядку (Порядок N 155), у разі коли за результатами моніторингу закупівлі за зверненням замовника з певних питань не виявлено порушень законодавства у сфері державних закупівель, моніторинг закупівлі за ініціативою Мінекономрозвитку з цих питань надалі не здійснюється.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та державного
замовлення Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали