МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.04.2012 р. N 3303-05/15534-12

 

Державному територіально-галузевому об'єднанню "Південно-Західна залізниця"
01601, м. Київ, вул. Лисенка, 6

Копія:

Державній казначейській службі України
вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601


Висновок уповноваженого органу за результатами здійснення моніторингу державних закупівель

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) відповідно до вимог пунктів 3, 31, 4, 5 частини другої статті 8 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) та Порядку здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі - Порядок), проведено моніторинг закупівлі за державні кошти "Будівництво автострад, доріг, вулиць, залізниць, злітно-посадкових смуг аеродромів. Лот N 1 - послуги з виконання комплексу робіт по поточному утриманню залізничної колії своїми колійними машинами із обслуговуючим персоналом; Лот N 2 - послуги з виконання комплексу робіт по капітальному ремонту залізничної колії своїми колійними машинами із обслуговуючим персоналом; Лот N 3 - послуги з виконання робіт з контролю стану залізничної колії колієвимірювальними вагонами КВЛ-П1МП.2Т із обслуговуючим персоналом; Лот N 4 - послуги з виконання комплексу робіт по модернізації залізничної колії своїми колійними машинами із обслуговуючим персоналом" Державним територіально-галузевим об'єднанням "Південно-Західна залізниця" (далі - Замовник) за процедурою закупівлі в одного учасника у державного підприємства "Український центр механізації колійних робіт" (далі - ДП "УЦМКР") (оголошення N 114172 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" NN 31 (633) від 12.03.2012).

I. Підстава здійснення моніторингу: абзац третій пункту 1.4 Порядку (Порядок N 155) (лист-повідомлення Мінекономрозвитку від 16.03.2012 N 3303-04/9821-12 та лист Замовника від 26.03.2012 N НЗЕ-5/791, зареєстрований в Мінекономрозвитку 03.04.2012 за N 12/43288-12).

II. Дата початку здійснення моніторингу: 16.03.2012.

III. Вид моніторингу: за ініціативою Мінекономрозвитку.

IV. Питання, за якими здійснювався моніторинг: відповідно до абзацу третього пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

V. Результати здійснення моніторингу:

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника прийнято відповідно до протоколу засідання комітет з конкурсних торгів від 29.02.2012 року N 23-5/11.

Відповідно до пунктів 5 та 6 обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника Замовника процедура закупівлі в одного учасника застосована на підставі пункту 2 частини другої статті 39 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон), а саме: відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені, виконані чи надані тільки певним постачальником (виконавцем), за відсутності при цьому альтернативи. У зв'язку з тим, що ДП "УЦМКР" є єдиним виробником повного комплексу механізованих ремонтно-колійних робіт.

При цьому надані Замовником документи не містять інформації щодо відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені, виконані чи надані тільки певним постачальником (виконавцем) за відсутності при цьому альтернативи.

Слід зазначити, що відповідно до частини першої статті 20 Закону основною процедурою закупівлі є відкриті торги. Відповідно до частини другої статті 39 Закону процедура закупівлі в одного учасника застосовується замовником як виняток.

Таким чином, рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника Замовником має бути обґрунтованим та документально підтвердженим.

VI. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами опрацьованих копій матеріалів, наданих Замовником, Мінекономрозвитку вважає, що процедура закупівлі в одного учасника застосована Замовником з порушенням законодавства у сфері державних закупівель, зокрема у зв'язку з відсутністю підстав, передбачених пунктом 2 частини другої статті 39 Закону.

VII. Додаткова інформація:

Пунктом 3.14 Порядку (Порядок N 155) визначено, що копію висновку Мінекономрозвитку протягом двох робочих днів з дня його підписання надсилає Державній казначейській службі (обслуговуючому банку), а в разі необхідності разом з іншими матеріалами про виявлені порушення (у разі їх наявності) - до інших контролюючих та правоохоронних органів, органу оскарження.

Відповідно до пункту 3.15 Порядку (Порядок N 155) замовник може надавати висновок контролюючим органам при здійсненні ними повноважень з контролю у сфері державних закупівель відповідно до законодавства, правоохоронним органам, органу оскарження під час розгляду скарг.

 

Заступник директора департаменту
державних закупівель та
державного замовлення
Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України

О. С. Власов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали